Fizjokoncept

Jak pracujemy

Fizjokoncept jest jedyną w Polsce kliniką oferującą unikatowy program rehabilitacji, dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta.

Nasi lekarze w razie potrzeby mogą wykonać każdą nowoczesną operację neurochirurgiczną czy ortopedyczną. Fizjoterapeuci pomogą pacjentowi dzięki nowoczesnym technikom terapii manualnych lub indywidualnie dobranym ćwiczeniom. Zawsze staramy się zmotywować naszych rekonwalescentów do ćwiczeń, aby mogli w pełni wrócić do zdrowia lub działać prewencyjnie.

Prowadzony przez nas trening medyczny uwzględnia treningi:
N

funkcjonalny prowadzony na maszynach Total Gym,

N

core stability,

N

trening siłowy,

N

sensomotoryczny.

Nasi terapeuci ukończyli liczne kursy i staże, zdobywając swoje doświadczenie zarówno w Polsce, jak i za granicą. W pracy opieramy się na modelu fizjoterapii wykorzystywanej w najlepszych klinikach w Niemczech.

Sprawdzona metoda

Stosujemy wyłącznie metody gwarantujące długotrwałe efekty, które tym samym obniżają koszta rehabilitacji, jakie musi ponieść Pacjent.

Poprzez indywidualną terapię przeprowadzaną w gabinecie, w możliwie jak najkrótszym czasie wyprowadzamy Pacjenta ze stanu ostrego. Dzięki specjalistycznym ćwiczeniom na maszynach Total Gym oraz uzupełniającym ćwiczeniom zadawanym „do domu” jesteśmy w stanie zagwarantować szybki powrót do sprawności.

P

Metoda Maitland®

P

Kaltenbourn

P

OMT Cyriax

P

Mulligan

P

PNF

P

Triger Points

P

Muscle Balance

Maszyny Total Gym

Total Gym jest uznanym na świecie liderem w produkcji sprzętu do treningu funkcjonalnego stosowanego zarówno w celu poprawy kondycji, jak w fizjoterapii.

Maszyny Total Gym powstały w 1974 roku, w Stanach Zjednoczonych jako odpowiedź na potrzeby osób przechodzących rehabilitację, jak i osób chcących poprawić swoją kondycję. Ćwiczenia na maszynach Total Gym mają na celu odtworzenie naturalnych ruchów przeciw grawitacji wykorzystywanych w życiu codziennym i angażujących w ten sposób wszystkie grupy mięśniowe. Umożliwia to wykonanie ponad 200 funkcjonalnych ćwiczeń z możliwością kalibracji stopnia oporu.

Dzisiaj maszyny te używane są przez szpitale, trenerów sportowych, centra fitness i specjalistów medycyny sportowej na całym świecie jako najbardziej skuteczne narzędzie funkcjonalnej rehabilitacji, ale również specyficznego treningu sportowego, zwiększania siły, zapobiegania urazom i poprawie ogólnej kondycji fizycznej. Szerokie spektrum zastosowań pozwala na pracę zarówno z osobami po ciężkich urazach i operacjach, z osobami starszymi czy nie mającymi nic wspólnego ze sportem, lecz także z wyczynowcami gwarantując satysfakcje użytkownikom w różnym wieku kondycji i płci.

Ćwiczenia na Total Gym to ruch funkcjonalny we wszystkich płaszczyznach i pełna stabilizacja. Nasz program treningowy na Total Gym wraz z innymi ćwiczeniami jest dedykowany nie tylko Pacjentom, ale również osobom zdrowym, chcącym w bezpieczny sposób poprawić swoją sprawność ruchową i przygotować się do uprawiania wymarzonej dyscypliny sportowej.

Indywidualna terapia

We współpracy z naszymi lekarzami neurochirurgami i ortopedami stworzyliśmy autorskie programy usprawniania po m.in:
N

operacjach dyskopatii kręgosłupa,

N

artroskopiach stawów

N

rekonstrukcjach więzadeł kolana

Pomagamy również w walce z przewlekłymi bólami kręgosłupa, niejednokrotnie zaoszczędzając naszym pacjentom poważnych operacji.

Ponadto, niezależnie od napotkanego problemu dla każdego z Pacjentów ustalany jest indywidualny program usprawniania, biorący pod uwagę jego obecny stan, możliwości jego poprawy oraz cele jakie Pacjenci chcą zrealizować . Usprawnianie odbywa się pod okiem dyplomowanych fizjoterapeutów nadzorujących prawidłowy przebieg ćwiczeń i stale motywujących Pacjentów. Dzięki naszym ćwiczeniom wracają do pełnej sprawności i są przygotowywani do powrotu do swojego hobby i aktywności sportowych, które wcześniej podejmowali.

Prowadzimy także treningi uzupełniające dla profesjonalnych sportowców.

Naszą domeną jest profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego. Z nami odzyskasz swoją sprawność w całkowicie bezpieczny sposób.

Nasi specjaliści
to wykwalifikowana kadra

Call Now Button